Majoitu ja juhli Lastussa!

Tarvitsetko perhejuhlien tai kokouksen järjestämiseen tilat? Etsitkö Lapinlahdelta majoituspaikkaa? Lastun pihapiirissä sijaitsee tunnelmallinen maalaistalo, Vanhapiha–tilan entinen päärakennus. Vanhapihan tupaa ja kammareita voi vuokrata erilaisia tilaisuuksia varten tai majoitustarkoitukseen. Majoituspaikkoja talosta löytyy yhteensä 10 henkilölle neljässä huoneessa. 

Lisätiedot ja varaukset

Toimiston aukioloaikoina ma-to klo 9-14 

Toimisto | 040 676 3222 | toimisto@lastu.fi |

Majoitushinnasto
Henkilöitä/huone Hinta
1
40€
2
60€
3
75€

Suihku ja WC käytävällä. Hinta sisältää käyttöoikeuden tupaan sekä keittiöön. Hinta ei sisällä liinavaatteita. Liinavaatteet 10,00 €/hlö

Vanhapiha
Tupa+keittiö kokous/tilaisuus Hinta
0–4 tuntia
80,00€
Koko päivä
120,00€
2 pv PE-LA / LA-SU*
160,00€
3 pv viikonloppu PE-SU**
240,00€
Siivous
60,00€
Lakanat/hlö
10,00€

*2 pv PE-LA / LA-SU. Mahdollisuus mennä valmistelemaan edellisenä iltana klo 16. Rakennuksen oltava siivottuna juhlailtana, tai juhlapv + seur. aamupv siivous klo 14 mennessä. Talossa voi olla muita majoittujia. Majoitus sovittava etukäteen: 25€/hlö/yö, 3-15v. 15€/hlö/yö.

**3 pv viikonloppu PE-SU, talo omassa käytössä. Majoitus sovittava etukäteen: 25€/hlö/yö, 3-15v. 15€/hlö/yö

”Tiiätkö sen tunteen ku astut jonkun talon ovesta sisään, niin tuntuu kuin olisit tullut kotiin? Lapinlahdelta Pohjois-Savosta löytyy aivan ihana majoituspaikka  @lastenkulttuurikeskuslastu
 
Tunnelmallinen veranta, pirtti, keittiö ja makuuhuoneet yläkerrassa ja alakerrassa. Ois saanut makuuhuoneet lukkoon, jos ois eri porukkaa ollut majoittumassa. 10 hengelle oli sängyt. Ja useammalle kymmenelle keittiö- ja astiatarvikkeet.  Ite olin tietenki heti ensitöikseen lämmittämässä leivinuunia. Pitihän se iltapalaksi saada tuoretta. Ihan ku kotona en sais tarpeeksi lämmittää leivinuunia 😅 Ainaki hyvin tarettiin vaikka oli paukkupakkaset. 
 
Tallenna tää paikka muistiin, jos joskus majapaikkaa Savossa tarttee. Lapinlahdella löytyy urheilua ja kulttuuria/taidetta nähtäväksi useammaksi päiväksi 😊” 

IG: @jokivarrenprinsessa, tammikuu 2024 

Haluatko juhlia tai majoittua?

Kerro viestissäsi ainakin henkilömäärä ja toivottu ajankohta.